Co do opisanej sytuacji – to jest stan gry, w którym nie jest załadowanyżaden teren. Bloki są ukryte, żeby ta sytuacja była bardziej czytelna. Możepowinienem dodać komunikat z wyjaśnieniem? Jest to jedno z zabezpieczeń gryprzed uszkodzonymi zapisami statu. System bada (także iOS) czasem kończyproces aplikacji natychmiast zamiast zgłosić programowi koniecznośćnormalnego zakończenia. Takie zakończenie może nastąpić także w trakciezapisywania plików. Po takim zakończeniu aplikacji zapis stanu może nie byćw pełni aktualny, może być uszkodzony (ew. z innych powodów). Wczytywanieuszkodzonego zapisu mogłoby doprowadzić do nieskończonego cyklu –uruchomienie gry – wczytywanie uszkodzonego zapisu – crash i zakończenieprocesu – uruchomienie gry – wczytywanie uszkodzonego zapisu itp. Takiezachowanie gry ma zapobiec tej sytuacji i zasygnalizowanie użytkownikowi, żez ostatnio edytowanym terenem może coś być nie tak.Gra używa teraz znacznie więcej pamięci RAM i sytuacja, że proces zostanienatychmiastowo zakończony jest bardziej prawdopodobna. Bada kończy takżetrwający proces, jeśli użytkownik bardzo szybko uruchomi następny, zanim tentrwający zakończy np. zapis.
Uaktualnianie pliku z zapisem działa jak w transakcyjnych bazach danych ijest w wysokiej mierze odporne na błędy związane z przerwaniem zapisu wdowolnym momencie. U mnie ten błąd od dawna nie wystąpił (przy zasięgurysowania normalnym; przy dalekim zdarzał się). Przy wgraniu tekstur owiększej rozdzielczości może występować częściej. Najwięcej pamięci w grzezużywa teren (stan, siatka) i tekstury. Jest jeszcze pewne pole dooptymalizacji zużycia pamięci. Jeśli Ci ten błąd występuje to możesz na czasedycji ustawić zasięg rysowania krótki.
30 października 2012
Teren znika, bloki znikają...
14 października 2012
Zapowiada się bardzo ciekawie...
Developer cały czas pracuje nad grą. Plan na najbliższe kilka tygodni to przygotować jak najwięcej bloków i zaimplementować obsługę animowanych modeli (dla potworków, postaci). Autor aplikacji myślał też nad szczegółami implementacji systemu analogicznego do redstone, ulepszeniami w generatorze terenu, problemami związanymi z dodaniem kooperatywnego edytowania terenu i problemami z przeniesieniem gry na telefony z systemem Android. Inną rzeczą, którą developer planuje dodać do gry, to obsługa modów z poziomu menu gry, tak, żeby w trakcie grania można było przełączać się na inny. Zaczął już pracę nad tą opcją. Dla terenu płaskiego doda prawdopodobnie parametr Wiek (np. od 0 do 100) określający stopień zalesienia.
W tym momencie ciężko podać więcej szczegółów, ale nowa wersja ukaże się prawdopodobnie po przygotowaniu pierwszych 9-18 bloków.
Czy czekacie już na kolejną wersję gry, czy może cieszycie się jeszcze obecną?
11 października 2012
Niebo i gwiazdy
Po aktualizacji naszej ulubionej gry statystyki odwiedzin bloga dramatycznie spadły. Albo wszyscy są mocno pochłonięci grą, albo po prostu nie interesują się nowinkami na temat Exploration. Co ja piszę... To ja jestem temu winien, ja przestałem pisać nowe posty.
Mam nadzieję, że to się zmieni, obiecuję, że będę częściej pisał na blogu.
Ale o co chodzi z tytułowymi: niebem i gwiazdami? Developer pracuje obecnie nad gwiazdami. Efekty możemy zobaczyć na poniższych dwóch screenach.
Jeszcze w pełni tej opcji nie skończyłem. Poprawiłem kilka rzeczy – użycie pamięci, szybszą reakcję gry po naciśnięciu Menu, dodałem gwiazdy - ale na telefonie wyglądają lepiej niż na screenach. Dodam też do gry górne warianty stopni i schodów. - Pisze Andrzej Chomiak.
Obecnie niewiele mi wiadomo na temat przyszłej aktualizacji Exploration - 1.4.0. Jeżeli czegoś się dowiem natychmiastowo Was o tym poinformuję.
A może macie ciekawe zapisy, i chcecie się podzielić screenami lub plikami save'ów? Jeżeli tak, to czekam na nie! Proszę pisać pod maila drdawidd@gmail.com. Z chęcią opublikuje przesłane przez was screeny i zapisy na blogu.