Przyszedł jednak dzień, w którym zacząłem wierzyć, że gra wkrótce może być jeszcze lepszym źródłem rozrywki niż dotychczas. Ale po kolei...
Nowy wygląd bloga
Jak nietrudno zauważyć, layout bloga uległ małym zmianom. Postawiłem na minimalizm, dzięki czemu blog stał się jeszcze bardziej czytelny. Uzupełniłem trochę opis gry po prawej stronie, usunąłem kilka niedziałających już linków oraz wprowadziłem kilka udogodnień, które powinny tutaj zawitać już dawno. Jednym z nich jest numeracja stron u dołu, dzięki której łatwiej można odnaleźć dany post czy po prostu przemieszczać się po blogu.
Nieco bardziej znaczącą zmianą jest nowy system komentarzy pod postami – dotychczas był to standardowy mechanizm Bloggera, od teraz Disqus – popularny, można znaleźć go na wielu blogach. Niestety, aktualnie nie działa import starych komentarzy do nowego systemu, więc stare komentarze przeszły w stan hibernacji (są, ale aktualnie niewidoczne).
Cóż, nie od dziś wiadomo, że Samsung już dawno porzucił swój system stworzony dla smartfonów z serii Wave. Jednak od niedawna nie ma możliwości skorzystania ze sklepu Samsung Apps przez przeglądarkę. Po prostu taki sklep już nie istnieje, w jego miejsce powstał Samsung Galaxy Apps z aplikacjami przeznaczonymi dla słuchawek Samsunga pracującymi pod kontrolą Androida. Samsunga Wave nie używam już od dobrych kilku miesięcy, także o całej sprawie nie dowiedziałem się od razu. Dopiero ostatnio, gdy chciałem znaleźć Exploration w sklepie przez przeglądarkę, odkryłem, że Samsung Apps przepadł.
Uruchomiłem Wave'a, którego, prawdę mówiąc, trochę mi brakuje, i widzę, że sklep na telefonie działa. Jednak co z tego, skoro jak się domyślam, developerzy nie mogą już aktualizować dostępnych w nim aplikacji...
A więc co z przyszłością Exploration?
Myślę, że zapowiada się całkiem nieźle.
Obecnie najważniejszym elementem dla twórcy gry jest zaimplementowanie trybu multiplayer – oczekiwanego zresztą od długiego czasu. Prace nad tym trwają od początku maja. Koncepcja jest taka, aby na jednym serwerze mogło grać nawet kilkadziesiąt, a nawet -set osób. Rolę serwera pełniłby komputer PC i byłby dostępny dla każdego. Wcześniej programista pracował nad drobniejszymi rzeczami, takimi jak przewijany panel czy obsługa czcionek wielu alfabetów (aby wydać grę w wielu wersjach językowych).
W październiku i listopadzie 2014 r. powstawała wersja gry dla Windows Phone, o czym dowiedziałem się dopiero niedawno. Z tego, co widzę, Exploration jest dostępne także dla systemu Tizen (można to sprawdzić, wchodząc na tę stronę i klikając pozycję „Best Games for Gamers”). Trzeba przyznać, że gra jest teraz naprawdę multiplatformowa.
Myślę, że multiplayer bardzo ożywi dość monotonną obecnie grę i zachęci więcej osób do wspólnego grania. Ja tymczasem życzę wszystkim przyjemnej gry.
PS. Zapraszam wszystkich do polubienia strony na Facebooku.